Rekrutacja do drużyny Jessup

Szanowni Państwo,

Zakład Prawa Międzynarodowego Publicznego ogłasza rekrutację do drużyny WPiA UJ na konkurs Jessup Moot Court!

Konkurs Jessup jest największym i najstarszym konkursem typu "moot court" na świecie! Co roku bierze udział ponad 600 drużyn z ponad 80 państw, a najlepsze zespoły etapów krajowych rywalizują o puchar Jessup w rundach międzynarodowych w Waszyngtonie. Drużyna UJ w ciągu ostatnich sześciu lat zawsze dochodziła do finałów rund krajowych, uzyskując przy tym liczne nagrody, i trzy razy zakwalifikowała się do rund międzynarodowych w Waszyngtonie. W 2016 r. nasi studenci zajęli trzecie miejsce w "Exhibition tournament", osiągając najlepszy wyniki polskiej drużyny w tym konkursie. Ponadto uczestnictwo w konkursie Jessup otwiera studentom drogę do płatnych praktyk w największych krakowskich i warszawskich kancelariach i jest świetnym punktem w CV.

Tegoroczny kazus dotyczy m.in. kwestii:

1) odpowiedzialności międzynarodowej za działania spółek państwowych
2) ochrony populacji zwierząt migrujących
3) wykorzystania wiedzy tradycyjnej do produkcji leków oraz sprawiedliwej zapłaty 
4) ochrony praw kulturowych i religijnych ludności autochtonicznej.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w czwartek, 4.10., o godz. 15:00 w sali Sądowej, ul. Krupnicza 33a.

Więcej informacji o konkursie oraz zasadach rekrutacji znajdziecie na blogu http://www.jagiellonianjessup.wordpress.com.

Zapraszamy!

 

Data opublikowania: 02.10.2018
Osoba publikująca: Przemysław Roguski

Zobacz również