Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

dr Barbara Stępień

Adiunkt i doktor nauk prawnych. W latach 2014-2015 badacz wizytujący w Instytucie Maxa Plancka Publicznego Prawa Porównawczego i Prawa Międzynarodowego oraz na Uniwersytecie w Heidelbergu (Niemcy). W 2015 roku odbyła staż w Służbie Prawnej Komisji Europejskiej w Brukseli (Belgia) w ramach programu „Blue-Book”. W latach 2016-2018 pracowała jako badacz podoktorski w Instytucie Badań Prawnych Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu Meksyku (UNAM) w Mieście Meksyk. W latach 2018-2021 była dyrektorem Działu ds. Badań i Analiz w Trybunale Wyborczym Miasta Meksyk (Meksyk). Od 2019 roku jest również wykładowcą na Uniwersytecie Iberoamerykańskim (Universidad Iberoamericana) oraz profesor wizytującą w Międzyamerykańskiej Akademii Praw Człowieka w Saltillo (Academia Interamericana de Derechos Humanos) w Meksyku. Ponadto, była wielokrotnie zapraszana na międzynarodowe konferencje i wykłady m.in. w Brazylii, Meksyku, Kolumbii i Polsce.

Dr Barbara Stępień ma również szerokie doświadczenie morskie (przepłynęła ponad 30 000 mil morskich, przeszła Ocean Atlantycki oraz równik). Pływała i pracowała na statkach pod polską i zagraniczną banderą. Posiada profesjonalny patent kapitański (Master of Yachts 200GT). Morskie doświadczenie zawodowe łączy z pracą badawczą z zakresu prawa morza i międzynarodowego prawa morskiego.

Obecnie kieruje projektem badawczym pt. „Morskie statki autonomiczne i bezzałogowe w prawie międzynarodowym: Yara Birkeland wyzwaniem dla prawa morza” finansowanym z unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020 w ramach umowy grantowej Marie Skłodowska-Curie nr 101038097.

Strona Projektu: https://autonomousships.project.uj.edu.pl

 

Wykaz publikacji

Kontakt

E-Mail: basia.stepien@uj.edu.pl

Twitter: @BAStepien